Програми для майнінгу криптовалют Ефіріум, Біткоін, Zcash в 2018 році

Алгоритмів на основі яких працюють криптовалюти досить багато, щоб в них  заплутатися. І назви алгоритмів для багатьох більш невідомі, аніж самі валюти, адже розробники рекламують і розвивають конкретну валюту, а не алгоритми. Тому наводимо актуальний список валют в порядку зменшення дохідності від найприбутковішої на момент написання статті.

Майнінг Ethereum – рік заснування 2015 року, алгоритм Ethash (раніше називався Dagger-Hashimoto). Ідеально підходить під AMD 290 / 290X / 390 / 390X / 470/480, а також під NVidia 1060/1070/1080. Вимогливий до частоти і об’єму відеопам’яті і до її таймингам. Слабо гріє відеокарти. Дозволяє запускати паралельно майнінг Ethereum на алгоритмі Ethash і додаткового алгоритму (Decred, Siacoin, Lbry, Pascal) з низькою інтенсивністю. Мінімальні вимоги до відеокарт – обсяг відеопам’яті 2GB.

Майнінг Monero – рік заснування 2014 року, алгоритм CryptoNight. Ідеально підходить під будь-які відеокарти AMD починаючи з серії HD5000. Алгоритм вимогливий до частоти відеопам’яті, тому під нього має сенс розганяти саме її. Nvidia теж можуть майнити на цьому алгоритмі, але менш ефективно. Мінімальні вимоги для AMD – драйвер 13.12. Слабо гріє відеокарти.

Майнінг Z-Cash – рік заснування 2016, алгоритм Equihash. Ідеально підходить під всі відеокарти AMD, бажано серій починаючи з R9 270 (HD7850), а також під відеокарти NVidia, починаючи з серії GTX700. Вимогливий до частоти відеопам’яті, трохи до частоти чіпа GPU. Дуже слабо гріє відеокарти.

Майнінг LBRY – рік заснування 2016. Найкраще підходить відеокарт NVidia. Слабо гріє відеокарти.

Майнінг SiaCoin – рік заснування 2016, алгоритм Blake2b. Приблизно однаково підходить під останні відеокарти від AMD і NVidia. Слабо гріє відеокарти.

Майнінг X11/X13/X15… – безліч алгоритмів і валют, утворених з 2014 року. Але під ці алгоритми вже давно зробили Асіки (ASIC), тому на відеокартах ці монети майнити стало не вигідно. Майнінг на відеокартах AMD був значно вигіднішим, але останні серії NVidia змогли наздогнати і навіть обігнати AMD по швидкості обчислень. Відчутно гріє відеокарти.

Майнінг LiteCoin – перша валюта на алгоритмі Scrypt, який був першою альтернативою алгоритму SHA-256, на якому й донині працює найперша і найпопулярніша валюта BitCoin. Рік заснування – 2011. Спочатку йшла мова про те, що це перший алгоритм із захистом від Асіки. Але Асіку під неї все одно зробили і досить швидко, тому майнінг Scrypt алгоритму на відеокартах ще з 2014 року став невигідний. Відеокарти AMD були значно вигідніші, ніж NVidia. Вкрай сильно гріє відеокарти.


Навігація по матеріалу:
 1. Програми для майнінгу на відеокарті
  1. Найкраща програма для майнінгу Ефіріума (Ethereum) і його форків
  2. Програми для майнінгу Zcash
  3. Програми для майнінгу Біткоінів
 2. Програми для майнінгу на процесорі
  1. Як Майнити ZCash на процесорі
 3. Операційна система PiMP розроблена спеціально для майнінгу (замість Windows)
 4. Думки на підсумок

Програми для майнінгу на відеокарті

Основні GPU майнери на 2018 рік це:

 • Claymore’s Dual Miner – одночасно копає Ефіріум (або його форк) і одну з чотирьох монет: Decred, Siacoin, Lbry, Pascal, не впливаючи на швидкість майнінгу Ethereum.
 • NiceHashMiner – це найбільш простий варіант, але пам’ятайте, що ваш профіт буде близько 80-90% від можливого на алгоритмі, на який вас перемкне NiceHash – приблизно така розплата за використання готової самоналагоджувальної програми. Це універсальна програма-сервіс для майнінгу, яка дозволяє вам майнити, як процесором, так і відеокартою, а також сама вибирає найбільш прибутковий на поточний момент алгоритм. З липня 2017 року використовує в своєму складі і Claymore’s Dual майнер (вибір майнера можливий як автоматично, так і примусово в ручному режимі).
 • CGMINER – консольний клієнт для майнінгу. (Розрахований на більш досвідченого користувача підтримує розгін відеокарти і багато настройок для пулів та іншого, на ньому можна отримати найбільше значення MH/S).
 • Guiminer – графічна оболонка для poclbm, в пізніх версіях має підтримку вибору і Phoenix / phatk.
 • CudaMiner (для карт від Nvidia) – створений на основі pooler cpuminer 2.2.3. Побудований за консольним типом і має інтерфейс командного рядка.

Базові вимоги до відеокарт:

 • Обсяг відеопам’яті. Тут варто вибирати за принципом «чим більше – тим краще». Солідну продуктивність забезпечують пристрої з об’ємом накопичувачів від двох гігабайт. Майнінг ефіру на відеокарті з таким обсягом дає найкращі показники самоокупності.
 • Швидкість пам’яті. Якщо ви замислюєтеся, яка відеокарта краще для майнінгу криптовалюти. То бажано мати карту з пам’яттю стандарту DDR ​​5 – по балансу енергоспоживання і обчислювальної потужності вони на даний момент не мають аналогів на ринку.
 • Розрядність шини. Варто вибирати рішення лише з 256-розрядної шиною – 128-бітові в кілька разів поступаються за продуктивністю своїм сучасним побратимам. Швидкість майнінгу на відеокартах зі старою шиною нижче в кілька разів, а сам майнінг з нуля на відеокарті практично неможливий.
 • Охолодження. Незважаючи на те що цей пункт є передостаннім у списку, він є найбільш важливим – потужність відеокарт для майнінгу залежить і від нього. В області видобутку монет найкраще себе показують рішення від Radeon – вони не тільки мають добре побудовану систему активного охолодження, але і менше схильні до зносу через тривалу безперервну роботу.
 • Можливість розгону. Це не така значуща перевага, не на кожній карті прискорює майнінг – яку відеокарту ви б не вибрали, варто вивчити, як вона поводиться при видобутку монет. Вона може дати вам додаткову перевагу в 20-40% від початкової потужності карти, але також вимагати зайвих налаштуваннь пристрою, та й заробіток в такому випадку може бути навіть нижче.

Найкраща програма для майнінгу Ефіріума (Ethereum) і його форків

 Існує багато програм для видобутку Ефіру (Ethereum), на наш погляд  найкращою серед них є Claymore’s Dual Ethereum Miner, яка не тільки видає хороший хешрейт, а й проста в експлуатації.

Для початку Ви повинні розуміти яка у Вас відеокарта, якщо в ній менше двох гігабайт відеопам’яті майнер взагалі не запуститися. Скажу навіть більше для майнінгу ефіріума в 2017 вже недостатньо навіть 2-х гігабайт, необхідні карти на 4 і вище. При цьому карти на 4 гігабайти зможуть добувати Ефіріум ще приблизно до лютого 2018 року.

Ця програма вміє одночасно майнити дві криптовалюти на вибір. Перша завжди Ethereum, а друга може бути Decred, Siacoin, Lbry або PASCAL. Причому майнінг буде відбуватись паралельно з ефіром на тому ж желізі і (майже) без шкоди для швидкості. Досягається це глибокою оптимізацією коду (використовуються асемблерні вставки), більш повним завантаженням відеокарти, підтримкою протоколу Stratum замість HTTP (з ним менше затримки при отриманні і вивантаженні завдань) і іншими хитрощами. Є версії для Linux і Windows.

Dual Miner дозволяє поєднувати відеокарти AMD і Nvidia в одній фермі і показує детальну статистику по роботі кожної з них. Це дуже зручно для виявлення дефектного заліза і помилок в установці параметрів. У прикладі нижче використовується змішана ферма з семи відеокарт. Вони називаються GPU0 – GPU6 і мають різні настройки. Відеокарта під номером п’ять дає збої, хоча запас по TDP є (її вентилятор ще обертається на половинній швидкості, та й температура далека від критичної).

В алгоритм майнера закладена комісія (1% для майнінгу однієї криптовалюти і 2% за паралельний майнінг двох альткоінів). Тобто 72 секунди з кожної години майнер працює на розробника. Реально буває і більше, оскільки він періодично «забуває» перемикатися на твій гаманець. Такий баг (або фіча) відзначається не у всіх, але його природа викликає питання.

Виняток становить Decred. Ця криптовалюта майниться без комісії, але поки вона найменш прибуткова. Якщо запустити майнер з опцією –nofee, то комісія також стягуватися не буде, але при цьому впаде швидкість, так що ти нічого не вигадаєш – це умисне обмеження.

Майнер підтримує віддалене управління через протокол JSON. Знову ж таки, це палиця з двома кінцями. Можна лише довіряти репутації розробника і вірити в те, що, крім тебе, твоїм майнером ніхто управляти не буде.

Скачуємо Claymore’s Dual Ethereum Miner через офіційне посилання розробника https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925

В скачаному архіві відкриваємо файл start.bat за допомогою будь-якого текстового редактора (наприклад блокнот).

І бачимо напис:

EthDcrMiner64.exe -epool us1.ethpool.org:3333 -ewal
0xD69af2A796A737A103F12d2f0BCC563a13900E6F -epsw x -dpool
stratum + tcp: //dcr.suprnova.cc: 3252 -dwal Redhex.my -dpsw x

Ми ці рядки коду поки не чіпаємо, вони постають перед нами як приклад.

Щоб далі редагувати файл нам потрібно вибрати пул, в майнері вказано https://ethermine.org давайте його і спробуємо.

Для початку міняємо вміст bat файлу на наступне:

set GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
set GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
set GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
set GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
set GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethpool.org:3333 –ewal
0xa6f04a32254e8e9ca397f373568cddb15024092b -eworker fatf9 -epsw x -allcoins 1

Розшифруємо останній рядок (він власне найголовніший):

 1. exe – виконуваний файл який буде відкритий при запуску бат-файла;
 2. -epool – адреса пулу на якому майнимо, ми шукаємо його на пулі, в даному випадку – це eu1.ethpool.org:3333;
 3. -ewal або ethereum walet – адреса гаманця, вся ця довга назва «0xa6f04a32254e8e9ca397f373568cddb15024092b»;
 4. -eworker, це рекомендована назва пристрою для майнінгу, в основному довільна але на деяких пулах необхідно його вказувати обов’язково (supnova там де є реєстрація)
 5. -epsw x замість Х можна вказати пароль, сенсу в ньому ми не бачимо, якщо не обов’язкова вимога пулу.

Тепер запускаємо відредагований bat файл, повинна з’явиться наступна картинка:

Якщо є значить все запрацювало нормально.

Однак давайте перевіримо на пулі чи відображається робота програми при майнінгу. Для цього у верхньому правому кутку знаходимо поле і напис «Check status», і вставляємо вказаний в майнері гаманець ефіру (саме Ethereum ETH, не плутайте з Ethereum Classic ETC).

Примітка: інформація на сайті пулу з’явиться не відразу десь через 5-8 хвилин.

В меню Settings можна налаштувати поріг мінімальної виплати від 0.05 Ether.

Аналогічним чином видобувається і Ethereum Classic, тільки пул для нього https://etc.ethermine.org і свій окремий гаманець відповідно.


Програми для майнінга Zcash

Розглянемо найостанніші і актуальні версії інструментів для майнінга криптовалюти Zcash. Всі ці майнери підтримують алгоритм хешування Equihash, тому з їх допомогою можна добувати і інші криптовалюти на цьому алгоритмі – Zclassic (ZCL), HUSH, Zencash (ZEN), Komodo (KMD).


Claymore’s Zcash AMD GPU miner

На час написання цієї публікації це найпродуктивніший софт під Windows під відеокарти AMD. Розробники постійно працюють над актуальними оновленнями майнера, і в останні дні оновлені версії виходили не менше двох разів на тиждень, піднімаючи продуктивність відеокарт до 30%. Процес майнінгу буде супроводжуватися справлянням розробником комісії в розмірі 2.5%. Цей софт має програму з закритим кодом, поширюється лише в формі виконуваних файлів під Windows і працює з використанням бібліотеки OpenCL.

Хешрейт відеокарт:

 • AMD Radeon R9 390X = 180 H/s;
 • AMD Radeon Fury = 210 H/s;
 • AMD Radeon RX 480 = 160 H/s;
 • AMD Radeon R9 280X = 115 H/s;
 • AMD Radeon RX 470 = 140 H/s.

CUDA EquiHash miner

В даний час це найшвидший майнер для видобутку ZEC на відеокартах від NVidia. Його використання можливе на системах як під управлінням Windows, так і Linux, правда під кожну створено окремий набір встановлюваних файлів. Як і в описаному вище софті, комісія розробника становить 2.5%, і вихідний код майнера закритий. В основі роботи програми закладено використання бібліотеки CUDA.

Хешрейт відеокарт:

 • Nvidia Geforce GTX 850M = 24 H/s;
 • Nvidia Geforce GTX 1070 = 108 H/s;
 • Nvidia Geforce GTX 1050Ti = 37 H/s.

Nicehash miner

Є інша, зовсім проста в освоєнні, і більш універсальна програма для майнінгу – клієнт пулу NiceHash Miner (NHM). Вона підтримує Claymore’s Dual Miner як опціональний компонент, але працює також і з опенсорсними майнерами, в тому числі CUDA-оптимізованими. NHM не майнить на користь розробника (відсутній dev fee) і не блокується антивірусами – вони можуть лаятися тільки на окремі майнери при їх автоматичному скачуванні.

NHM поширюється з відкритим вихідним кодом. Порядок її використання зводиться до установки і натискання кнопок «Бенчмарк» і «Старт», але рекомендуємо спочатку зробити кілька твіків заради безпеки. Навіть якщо ви будете користуватися іншою програмою, суть у них спільна.

Є чимало способів отримати прибуток, займаючись криптовалютою. Одним з найчесніших ми вважаємо створення спеціалізованого сервісу, який допомагає інвесторам, трейдерам і майнерам різного типу знайти один одного. Наприклад, є бажаючі купити послуги хмарного майнінгу, щоб не витрачатися на залізо і не возитися з його налаштуванням і обслуговуванням. Також є бажаючі майнити в пулі на своєму залізі, тобто фактично віддалено здавати свої апаратні потужності в оренду. Ресурс NiceHash, запущений в 2014 році, об’єднує тих і інших, а сам отримує прибуток за рахунок комісій.

Одинична послуга посередника коштує дешево, але, помножена на тисячі контрактів, вона приносить відчутний прибуток. Комісії на вивід складають 2-4%.

Виплати за будь-який майнінг відбуваються в біткоінах за розкладом:

 • щодня для всіх внутрішніх рахунків, на яких накопичилося понад 0,001 BTC;
 • щодня для всіх зовнішніх Bitcoin гаманців, якщо накопичилося понад 0,1 BTC;
 • щотижня для всіх зовнішніх Bitcoin гаманців, якщо накопичилося понад 0,01 BTC.

 Невиплачений баланс – це активи NiceHash, які також приносять їм прибуток за рахунок акумулювання криптовалюти і можливості інвестувати її.


Optiminer Zcash miner

Головний конкурент софта від Claymore’s, що дозволяє видобуток цифрових монет за допомогою відеокарт AMD. Optiminer поки працює лише під управлінням ОС Linux 64 bit. Софт має комісію розробника, але на відміну від названих вище майнерів, вона не віднімається з хешрейта. Весь хешрейт, що відображається майнером, повністю йде вам, але софт паралельно, в фоновому режимі, видобуває монети і для розробника.

Виходячи з такого підходу до реалізації, дана версія майнера може видавати більш високий хешрейт, але його частина поки заблокована розробником. Optiminer в даний час підтримує тільки GCN карти компанії AMD, і видобуток валюти на процесорі і Nvidia GPU неможлива. Софт має також закритий вихідний код і в роботі використовує OpenCL.

Хешрейти відеокарт:

 • AMD Radeon R9 290 = 140 H/s;
 • AMD Radeon Nano = 185 H/s;
 • AMD Radeon RX 470 = 130 H/s;
 • AMD Radeon R9 290X = 160 H/s;
 • AMD Radeon RX 480 = 140 H/s;
 • AMD Radeon R9 390X = 166 H/s;
 • AMD Radeon R9 380X = 90 H/s.

Silent Army

Це один з універсальних майнерів, що відрізняються швидкою роботою, відкритим вихідним кодом, написаним на Python, і роботою з допомогою OpenCL. Примітно, що частина вихідного коду Silent Army використовувалася в перших релізах Claymore’s. Видобуток криптомонет на алгоритмі EquiHash може здійснюватися на відеокартах як AMD, так і NVidia GPU, а також різних CPU (при цьому буде потрібна підтримка набору інструкцій AVX / AVX2).

Спочатку Silent Army призначався для майнінгу з під ОС Linux, однак сьогодні його успішно використовують і користувачі Windows за допомогою Cygwin. Перевагою софта є також відсутність комісії розробника.

Хешрейт відеокарт:

 • AMD Radeon RX 480 = 75 H/s;
 • AMD Radeon Fury = 115 H/s;
 • Nvidia Geforce GTX 1070 = 70 H/s.

Genoil ZEC miner 0.6.2.

Цей швидкий майнер для видобутку Zcash за допомогою GPU підтримує лише GCN карти від AMD і може працювати тільки під керуванням Windows. У майнера для роботи використовується OpenCL Genoil і відсутні додаткові комісії розробника.

Хешрейт обладнання:

 • AMD FX 8350 8 cores = 11 H/s;
 • AMD Radeon R9 280X = 30 H/s.

nheqminer

Це найперший софт для видобутку ZEC від NiceHash, випуск якого відбувся разом зі стартом криптовалюти. Майнер функціонує тільки на ОС Windows 64-bit і має відкритий вихідний код. Використовується для майнінгу Zcash за допомогою GPU, але також є підтримка видобутку і на GPU, правда при цьому хешрейти карт, як AMD, так і NVidia, залишають бажати кращого. Майнер має жорстку прив’язку до пулу Nicehash, але після відкриття розробниками вихідного коду софта, в мережі з’явилися його форки, які успішно працюють на будь-яких пулах.

Хешрейти обладнання:

 • Intel Core i7 6700K = 40 H/s;
 • AMD FX 8350 8 cores = 10 H/s;
 • Intel Core i5 4690K = 19 H/s.

Програми для майнінгу Біткоінів

Розглянемо 7 найкращих і найбільш часто використовуваних ПО для майнінгу Біткоінів, цього списку цілком вистачить що б підібрати підходящий варіант.


50Miner

Програма представляє собою своєрідну графічну оболонку для ряду найбільш поширених майнерів. Підтримується дві найпопулярніші криптовалюта: Litecoin і Bitcoin.

Що можна виділити в роботі з програмою:

 • для старту роботи з програмою досить ввести відповідний логін і пароль, немає необхідності в проведенні складної авторизації користувача в системі;
 • компактність програми, можливість її використання без установки, що дозволить носити її з собою на флешці, зробивши зручним робочим інструментом;
 • настройки наведені користувачем в процесі реєстрації та установки робочих параметрів зберігаються у файлі конфігурацій, завдяки чому можна не турбуватися щодо втрати необхідних даних;
 • можливість роботи з чотирма майнерами: Cgminer, Phoenix, Diablo, Poclbm;

Завантажити програму можна з офіційного сайту http://50miner.org/


CGminer

Це ПО є найпопулярнішим мікропроцесором GPU / FPGA / ASIC. CGminer – це графічний чіп з відкритим вихідним кодом, написаний на C, доступний для Windows, Linux і OS X. Однією з речей, які роблять його надзвичайно популярним, є той факт, що він заснований на вихідному коді Cpu Miner.

Це ПО включає в себе розгін, моніторинг, управління вентиляторами і можливості віддаленого інтерфейсу. Крім того, CGminer включає самовиявлення нових блоків з міні-базою даних, подвійне завантаження ядер, підтримку декількох графічних процесорів і підтримку інтелектуального аналізу процесорів.


BFGminer

Це ПО є похідним від CGminer, розробленого спеціально для FPGA і ASIC, але без централізованого зосередження на графічних процесорах. Останнє оновлення BFGminer має функції динамічного тактирування, моніторингу та віддаленого інтерфейсу.

У BFGminer є цікаві функції: підтримка векторів, вбудований розгін і управління вентилятором, підтримка для розробки з відкритим Mesa / LLVM OpenCL і для децентралізованого протоколу видобутку getblocktemplate, а також підтримка розробки склепів Як для CPU, так і для OpenCL (GPU).

ВАЖЛИВО! Якщо ви працюєте з пристроями ModMiner, X6500 або ZTEX, вам необхідно завантажити потоки бітів, щоб переконатися, що BFGMiner 3+ працює з вашим пристроєм.

Особливості програми BFGminer:

 • можливість підтримки майнінгу на відеокартах;
 • можливість підтримки майнінгу на пристроях FPGA;
 • можливість управління швидкістю обертання і частотами роботи вентилятора ПК;
 • можливість підтримки scrypt, RPC;
 • легкість настройки пулів;
 • можливість проведення настройки ПК в залежності від необхідних умов роботи системи;

BitMinter

Хоча BitMinter не може бути найпопулярнішим ПО для розробки, але, безумовно, один з найкращих, коли потрібно підключатися до користувачів і потенційних «клієнтів». Веб-сайт Bitcoin Mining досить повний і зрозумілий.

Це відмінний варіант, якщо ви шукаєте просту установку. BitMinter, крім доступності для Windows, Linux і Mac OS X, забезпечує хорошу швидкість видобутку. Він також дозволяє вам працювати на сумісних з OpenCL графічних процесорах або ASIC / FPGA (BFL, Block Erupter і інших сумісних з Icarus).

Скачайте BFGminer тут.  https://bitminter.com/


BTCMiner

Це ПО для майнінгу Bitcoin з відкритим вихідним кодом для модулів USB-FPGA для ZTEX. Він працює на операційних системах Linux і Windows. Проте, користувачам Windows необхідно спочатку встановити драйвер libusb.

Плати FPGA, що підтримуються BTCMiner, мають інтерфейс USB, який може використовуватися для зв’язку і програмування, що дозволяє майнеру побудувати недорогі кластери FPGA зі стандартними компонентами (наприклад, USB-концентратори).

ПО має готовий до використання Bitstream, який не вимагає Xilinx або ліцензії, тому це суттєва перевага. Ви можете знайти більше інформації про BTCMiner на офіційному сайті.


Poclbm

Це ПО Python GPU Bitcoin, яке використовує структуру OpenCL для швидкого виконання обчислень. Ця структура, яка дозволяє програмістам писати код, який буде працювати з великою різноманітністю апаратних засобів, розкриває весь свій потенціал при використанні з сучасним графічним процесором, виробляючи більше швидкості, ніж може бути досягнуто за допомогою звичайного процесора.

Програма Python відмінно працює з AMD – 4xxx і вище, а також з Nvidia – 8xxx і вище (також відеокарти). На думку деяких користувачів, програмне забезпечення відмінно підходить для експериментів, а також для декількох машин.


DiabloMiner

Ця ПО являє собою Java-брандмауер для майнінгу Біткоінів, використовує інфраструктуру OpenCL, наприклад, Poclbm. DiabloMiner також дозволяє своїм користувачам швидко виконувати обчислення.

Програмне забезпечення, яке є програмою типу командного рядка, працює з поточними драйверами Nvidia і ATI Stream SDK 2.1. DiabloMiner підтримує необмежені пули і може переключитися на наступний пул при збої підключення, повертаючись до першого кожні 60 хвилин.


Програми для майнінгу на процесорі

Не всі види криптовалюти можна успішно майнити за допомогою процесора. Але певні криптовалюти розроблялися саме для такого типу майнінгу, наприклад праймкоін.

Для роботи бажано використовувати процесор з максимальною потужністю. Далі потрібно завантажити і встановити гаманець для роботи з праймкоін, зробити його синхронізацію з мережею. В результаті вийде прамкоін-адреса. Після цього можна переходити до скачування майнера і створення батніка для запуску.

Список найпопулярніших і ефективних майнерів для CPU:

 • CPU miner (pooler) – програма використовується для видобутку LiteCoin.
 • 50MINER – дозволяє майнити як Bitcoin так і LiteCoin.
 • Ufasoft Miner – програма дає можливість майнити такі валюти як Bitcoin, Roll-NTime, TeneBrix, SolidCoin, BitFORCE.
 • jgarzik CPU miner – служить для майнінгу Bitcoin. GUI miner (Phoenix + poclbm) – використовується для майнінгу Bitcoin.
 • Eobot – дозволяє заробляти криптовалюти Bitcoin, DogeCoin.

Як майнити ZCash на процесорі

Пул який ми будемо використовувати – https://zcash.flypool.org/ .

Останню версію програми для майнінгу ви можете завантажити за наступним посиланням – остання версія ZCash Майнера.

Тепер найважливіше – налаштування програми. Для мого процесора вийшло наступне:

nheqminer.exe -l eu1-zcash.flypool.org:3333 -u t1NF6yLUxAAttibU8mzfX86o8aWLcqF38DX.rig1

Жирним виділено те, що потрібно змінити:

 • rig1 – ім’я користувача. Воно в принципі ні на що не впливає, просто допомагає розібратися, якщо раптом ви майните відразу декількома комп’ютерами, то можна кожному прописати різне ім’я.
 • t1NF6yLUxAAttibU8mzfX86o8aWLcqF38DX – це номер ZCash гаманця, на який будуть йти нарахування за майнінг, поміняйте його на свій номер гаманця.

Дані настройки, потрібно записати в .bat файл, покласти цей .bat файл в папку з програмою майнера, яку ви скачали вище і потім запустити, після чого повинен початися майнінг.

На цьому все. Мінімальна сума виплати з пулу – 0.001 ZCash. Скільки ви намайнили – дивіться на сайті пулу.


Операційна система PiMP розроблена спеціально для майнінгу (замість Windows)

Найпрогресивніші майнери можуть купити образ портативної операційки для майнінгу – PiMP (Portable Instant Mining Platform). Це спеціалізований і вкрай простий в освоєнні клон Debian з графічним інтерфейсом, його рекомендується встановлювати на переносний SSD розміром від 16 Гбайт. Флешки не підійдуть через високу інтенсивність операцій перезапису, а USB-HDD підтримуються, але не рекомендуються через низьку швидкість.

PiMP підтримує алгоритми Groestl, HEFTY1, JHA, Keccak, NIST5, Quark, Qubit, Scrypt, Scrypt-N, Scrypt-Jane, Skein, X11, X13 і X15. У нього постійно додається підтримка інших алгоритмів, але тільки тих, які можна ефективно майнити на відеокартах. Довгий час PiMP підтримував роботу тільки з ДП виробництва AMD (Radeon HD 7700 і вище). В останній версії 2.1 додалася підтримка ГП від Nvidia (починаючи з 400-ї серії).

У PiMP вже все преднастроено по максимуму. На робочому столі створені ярлики хелп-меню і техпідтримки по IRC, а в автозапуску прописані регулярні оновлення. Коштує PiMP – 30 доларів. Після оплати разом з по секторним образом ви отримаєте ліцензійні ключі та інструкції з розгортання образу безкоштовними програмами в пару кліків. Для початку майнінгу потрібно просто підключити SSD з PiMP до будь-якої ферми і запускатися з нього.


Думки на підсумок

Claymore’s Dual Miner, NiceHash Miner і PiMP стали однією з причин повального захоплення майнінгом в даний час. Вони знизили поріг входження настільки, що відчути себе криптовалютним магнатом тепер може людина з будь-яким рівнем освіти і володіння комп’ютером. Як результат, дуже далекі від IT-сфери люди стали всерйоз займатися альткоінами і підняли величезну хвилю інтересу до них (а точніше, серію хвиль, що стала особливо помітною в квітні – липні 2017 року). Нинішня хвиля пішла на спад, але за нею вже видніється наступна.

Сподобалось? Поділись!
 •  
 •  
 •  
 •