Як часто і для чого потрібна чистка і профілактика ноутбука?

Всі ми, купуючи нову річ, очікуємо, що вона буде служити довго і справно. І дуже часто ми забуваємо, що ноутбукам, як і автомобілям, та зрештою, і людям, необхідне періодичне так зване «обслуговування» або «профілактика».

Часто, через рік-півтора, після придбання, ноутбук підвисає, нагрівається, система працює повільніше ніж одразу після купівлі.  Здебільшого, це стається через накопичення пилу в корпусі ноутбука, а також через пересихання термопасти.

Існує міф – якщо у приміщенні регулярно проводиться вологе прибирання, то причин для хвилювання немає, і чистка або профілакитка ноутбука не потрібна. Насправді це не так.

Як би це не звучало, але найбільше пилюки і бруду в ноутбук попадає від його власника – людини. Так, ми з вами і є найбільша причина забруднення ноутбука – наші частинки волосся, шкіри, їжа, яку ми вживаємо, сидячи за роботою або переглядаючи щось цікаве, потрапляють у систему охолодження і засмічують її.

Чим небезпечне забруднення системи охолодження ноутбука?

Температура – один з найважливіших факторів для підтримки робочого стану жорсткого диска. Фахівці з’ясували, що з підвищенням робочої температури вінчестера, зростає ризик відмови працездатності диска. Тривалий перегрів, може стати причиною виходу з ладу гермозони диска або мікросхем на платі контролера.

Простимим словами – чим більше нагрівається ноутбук, тим більша ймовірність, що він просто в один момент перестане працювати.

А для підтримання правильної (робочої) температури ноутбука система охолодження повинна бути чистою і доглянутою – завжди!

Як часто потрібно чистити ноутбук?

Зазвичай рекомендується проводити чистку ноутбука щонайменше 1 раз на рік. Проте, багато залежить від умов використання (експлуатації), і приміщення в якому працює ноутбук.

Якщо Ваш ноутбук знаходиться в одному приміщенні з тваринами, чистити ноутбук потрібно кожні 5-6 місяців.

В приміщенні, де постійно курять, підвищена вологість, задимлене приміщення – ноутбук треба чистити кожні 7-8 місяців.

Якщо ноутбук працює в приміщенні, що близько до будівельного майданчика, на першому поверсі, поряд з проїжджою частиною, де багато автомобілів, або взагалі на природі – чистка необхідна кожні 2-3 місяці.

Чи потрібна профілактика, якщо ноутбук з пасивною системою охолодження?

Основою пасивної системи охолодження є радіатор, який зроблений з алюмінію або міді. Іноді в конструкції радіаторів можуть бути теплові трубки для відведення тепла. Перевагою пасивної системи охолодження є безшумність і компактність, але ефективність такого охолодження не надто надійна.

Різниця між активною і пасивною системою охолодження невелика: це вентилятор. А це означає, що в пасивній системі охолодження використовується термопаста, яка з часом втрачає свої властивості і вимагає заміни. А так, як робоча температура вища, ніж в активних систем, то і термопаста висихає швидше.

Отже виходить, що ноутбуки з пасивною системою охолодження потребують проведення профілактики частіше, ніж ноутбуки з активною системою охолодження. Але процес цієї профілактики трошки інший.

Чи можу я зробити чистку ноутбука самостійно?

Так, звичайно, ви можете самостійно почистити ноутбук. Але при цьому завжди буде ризик пошкодження комплектуючих. Тому, звичайно, краще довірити цю справу професіоналам.

Вартість проведення чистки, профілактики ноутбука – це не дорого!

Щодо питання ціни, то чистка або профілактика ноутбука обійдеться Вам в рази дешевше, аніж заміна перегорілих комплектуючих.

Більше того, вчасна профілактика ноутбука заощадить вам час і гроші. А також збереже ваші нерви, адже, немає гіршого стресу, аніж ноутбук, котрий працює повільніше, ніж мав би працювати!

Сподобалось? Поділись!
  •  
  •  
  •  
  •