Якщо Ваша робота не прив’язана до конкретного робочого місця і потребує мобільності, ноутбук – незамінна річ у вашому арсеналі. Проте, він може знадобитися і школярам і пенсіонерам, адже в наш час життя без інформаційних технологій – просто неможливе. Як же вибрати оптимальний варіант для себе та своїх близьких?  Щоб зрозуміти, що ж насправді вам потрібно, пропонуємо задати собі декілька запитань:

  • Новий чи вживаний ноутбук?

Так, це питання звучить дещо дивно, проте, ним варто задатися з двох причин: ціна вживаної техніки суттєво нижча, а якість часто не поступається новому девайсу для не складних завдань.

  • Як часто ноутбук буде подорожувати з вами?

Ноутбук для робочих завдань, частих поїздок, повинний бути  максимально автономним (заряд батареї мусить витримувати більше ніж 3-4 години роботи), а вага ноутбука має бути максимально малою (навіть за 10-15 хвилин, тримаючи в руках ноутбук, що важить 5 кг, ви зрозумієте, чуму вага – це важливо) . Якщо ж ноутбук рідко буде подорожувати за межами дому, можна дозволити собі взяти слабшу батарею, та більшу вагу.

  • Для яких задач ви берете ноутбук?

Ходить легенда, що завжди потрібно брати найпотужніший пристрій, а раптом доведеться робити щось важливе і вагоме. Насправді, це далеко не так. Багато людей купує «найпотужніший процесор»,  а потім використовує девайс для перегляду улюбленого YouTube-каналу.  Отже, розвіємо легенду – для звичайних домашніх завдань (соцмереж, фільмів і офісних програм) достатньо процесорів типу Intel Celeron і 2-4 ГБ оперативної пам’яті. Якщо ж ви плануєте бавитися в ігри, монтувати відео, створювати картини або графіку, зосередьте свою увагу на Intel Core i5 та i7, ну і, зрозуміло, від  8 ГБ оперативної пам’яті, а також з додатковою відео-картою.

  • Чи будете ви зберігати великі файли на ноутбуці?

Це дуже філософське, але не менш важливе запитання. Хочете більшої швидкості завантаження програм та роботи системи загалом? Задумайтесь над SSD, для більшості користувачів буде достатньо 128-256 ГБ. Проте, якщо вам не обхід зберігати якісь місткі файли, як от, до прикладу, відео з Go-pro, тоді такого об’єму, однозначно, буде мало.

  • До чого ви плануєте підключати ноутбук?

Всі ми розуміємо, що у наш час, навіть найбільший розмір дисплея ноутбука (15 дюймів) – суттєво менша величина, аніж ми звикли бачити на звичайному моніторі, телевізорі, тощо. Тому, важливим питанням є наявність необхідних роз’ємів та портів.  Достатня кількість USB-портів дозволить підключити флешку, мишку, графічний планшет, тощо, не відчуваючи дискомфорту від мук вибору, що в даний момент необхідніше. Також зверніть увагу на наявність HDMI та VGA. Якщо вам необхідно підключити інтернет по «кабелю», перевірте,  чи є роз’єм для інтернету RJ-45,  його використовують в основному в ноутбуках стандартного розміру, а в ультрабуках та компактних моделях від нього відмовилися в бік Wi-Fi.

Відповівши на такі 5 нескладних запитань, ви зможете краще зрозуміти власну потребу, а отже і пояснити спеціалісту з підбору техніки, що саме вам потрібно і для яких цілей.

Сподобалось? Поділись!
  •  
  •  
  •  
  •